Alergija na mleko in jajca - lepo prosim za pomoč!!!

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

21. sep 2008 16:47

V "naši" piceriji v tesno ne dodajo jajc in mleka. Ima pa testo druge dodatke (E-je). Nisem bila dlakoceptna, pa nisem spraševala katere

MM

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. sep 2008 10:59

Hehe, morska medvedka, tudi če v testu ni mleka, je včasih mleko v prahu ali pa jajčni lecitin (E322 je bilo napisano na listu za alergije, čeprav je to tudi sojin lecitin, tak da mi ni več nič jasno), no, tudi če ni vsega tega, je na pici navadno sir. Veri

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

25. sep 2008 10:37

Imamo problem...

Hčerka ima alergijo na mleko. Peljali smo jo na bioresonanco in zaključili s terapijami.

Jutri bi morali imeti kontrolo (pri zdravnici na Alergološki), pa je hčerka zbolela, tako da smo nam dali drug datum 27.2.2009!!!!!

To je še takooooooo daleč

Sedaj bi rada na kakršenkoli način dobila izvide "ige" v krvi. Da bi videli, če nam je bioresonanca poagala. Če lahko počasi jemo mleko.

Ker če bioresonanca ni pomagala, delamo otroku veliko škodo.

Mogoče kdo ve, kje bi lahko dali kri - lahko kot samoplačniki - samo da izvemo rezultate.

Res me je vse skupaj melce potrlo. Ker sploh ne vem kje sem.

Hvala...

 

 

MM

min  

član od: 17.9.2008

sporočila: 4

25. sep 2008 11:14

Spoštovana gospa, vem, da vam je težko, vendar jaz bi pomislila tudi nato, ali je vaš otrok imel možnost razviti v celoti svoj imunski sistem, ali ste ga dovolj dolgo dojili in s kakšnim mlekom st ga hranili. Dobro bi bilo vedeti, kako je živela krava, ki je dala mleko za vašega otroka, je bila pod stresom ali ne. Pa vsa ta toliko industrijsko predelana živila, kje je še tukaj kaj naravnega in prijaznega človeku. Kuhajte, pa čim manj, živila, katerih izvor poznate in zahtevajte zase in za otroka najboljše. Mogoče si preberite knjigo Proč s kuhinjskim loncem, mnogo koristnega je v njej, vzemite najboljše. min

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

25. sep 2008 12:27

In kaj mi trenutno pomaga razmišljanje o tem, kako je živela krava ki je dala mleko iz katerega so naredili prilagojeno mleko, ki sem ga MORALA dati hčerki, ker ni imela dovolj razvitega sesalnega refleksa in se ni prav dojila (čeprav bi si jaz to zelo želel) in ni dovolj pridobivala na teži??????????

 

A mogoče vi prodajate knjigo: Proč s kuhinskim loncem? - tole mi deluje bolj prodaja kot pa pomoč. Pa vseeno hvala.

 

Brez zamere.

MM

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. sep 2008 12:44

Morska medvedka, te prav razumem, da si v skrbeh. Kaj pa, če stisneš zobe in pokličeš v kakšno samoplačniško ambulanto - ponavadi prideš v takih prej na vrsto - da hčeri naredijo teste in boš videla kako in kaj? Do takrat pa raje še pazita pri hrani.....za vsak slučaj. mamaF - Mojca

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

25. sep 2008 14:06

Tudi moj sin-21 mesecev sedaj ima alergijo na mleko,na jajce je že izzvenela Ker ima po krvnih testih dokazano samo mleko in jajce,izpuščaji pa niso in niso zginili smo tudi mi poskusli z bioterapijo.Tam so ugotovili polno dodatnih alergenov.Odkar se držimo diete je koža lepa,čista.Terapij pa smo imeli 12,pa so žal vse alergije ostale,se pravi vztrajamo na dieti.Poskusla sem sicer že sojo,koruzo in jajca,pa je blo brez težav,ostalo bomo poskusli v kratkem,le mleka zaenkrat ne bomo dajali,saj je ta alergija zelooo močna! Skratka kar se bioterapije tiče sem bla sama zelo razočarana,saj smo mogli pošteno obrnit vsak €,pomagalo pa ni v bistvu nič!Sem pa vesela,da vsaj komu pomaga!!!!!!!!!!!!!!! tatam

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. sep 2008 8:24

Nasja... najlepša hvala

MM

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. sep 2008 19:30

Držim pesti, da dobite izvide čim prej! Jaz sem jih ravno ta teden dobila za Ronjo - testirali so jo pa 25.MAJA!!!! Rezultati so bili sicer čez 14 dni (ker so pač pozabili naročit reagente in so dali kri testirat šele čez 1 teden, nekaj dni pa traja sam postopek)... Ampak da so izvide dejansko poslali, je trajalo reci in piši 4 mesece... Pa naj še kdo reče, da se za otroke posebej potrudijo... Ves ta čas pa naj bi bila jaz na dieti, ker jo pač še dojim - če ne bi zatežila vmes, da res rabim zvedet, ker sem noseča (to so vedeli že prej, samo se ostalim sestram to ni zdelo nič hudega, če sem brez jajc in mleka - no, končno sem dobila eno, ki se me je usmilila in prebrala rezultate...) Tak da jaz vam res priporočam nekaj, kjer boste dobili rezultate takoj - ker če boste čakali, da ji februarja vzamejo kri, bojo recimo naredili teste nekje do konca marca, pa potem da uspejo še poslat tisti en ušiv A4 listek... boste čakali do junija, julija - vsaj po mojih izkušnjah... min, mene je mami dojila 1 leto, mleko so dobivali domače iz kmetije, pa sem alergična na svašta... V bistvu me celo domače mleko veliko bolj matra kot pa industrijsko. NI vse tako premočrtno kot bi nekateri radi prikazali... Pa sem seveda za bio hrano (samo si je dostikrat ne moreš privoščit) in tudi za dojenje, moja mala ima 14 m. pa se še doji... Ampak hočem rečt, da ni nujno, da te to zavaruje... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti